Jak bez klikania przesyłać zamówienia z Amazon

Jak bez klikania przesyłać zamówienia z Amazon…

Budować wspaniałe doświadczenie Klienta

„Nie martwi mnie ktoś, kto oferuje ceny o 5% niższe. Niepokoi mnie ktoś, kto może zaoferować lepsze doznania dla klienta.” [Jeff Bezos, CEO Amazon.com]

1995 rok. To wtedy właśnie Jeff Bezon sprzedał pierwszą książkę za pomocą Amazon.com. Dzisiaj Amazon.com to firma charakteryzująca się największą dynamiką wzrostu w historii rynku e-commerce. Sprzedaż przez Amazon to bardzo dobry krok w stronę zwiększenia zasięgu i wielkości sprzedaży.

426 przedmiotów na sekundę. Dużo podwójnej pracy.

Mechanizm platformy Amazon.com jest bardzo rozbudowany i dostarcza szerokich możliwości w zakresie realizacji sprzedaży. Platforma otwiera nowe możliwości sprzedaży oprócz dużych firm, również dla małych przedsiębiorstw i osób prywatnych.

Jak duży jest to potencjał, możemy prześledzić z ulubionych przez amerykanów statystyk. W minionym okresie przedświątecznym Amazon zanotował sprzedaż 426 przedmiotów na sekundę! Według oficjalnego komunikatu Amazon sprzedał w tym okresie 36,8 miliona towarów. Paczki zostały dostarczone do Klientów w 182 krajach.

Niech rośnie sprzedaż, nie koszty. Bez klikania przesyłać zamówienia z Amazon do dowolnego ERP.

Nie lada wyzwaniem przy rosnącej sprzedaży przez Amazon Marketplace jest odpowiedź na pytanie: jak bez klikania przesyłać zamówienia z Amazon, które pojawiają się w naszym profilu do naszego systemu ERP?

„Średnio należy przyjąć, że jedna osoba przepisuje zamówienia do Subiekt GT w około 10 minut. Dziennie mamy blisko 50 zamówień. To cały dzień pracy, jeżeli założymy, że pracownik nie robi sobie żadnej przerwy. A to przecież niemożliwe.”

– powiedział nam Klient z branży poligraficznej, dla którego zrealizowaliśmy projekt integracji z Amazon Marketplace.

W BPA Platform/TaskCentre odpowiedź na pytanie: Jak bez klikania przesyłać zamówienia z Amazon? może wyglądać w ten sposób:

Stworzenie procesu integracji Amazon Marketplace z dowolnym ERP, realizujemy przy pomocy gotowych narzędzi, a projektujemy przyjemną metodą przeciągnij-i-upuść.

Jak przedsiębiorca z Polski może wykorzystać potencjał Amazon?

„Przy pomocy BPA Platform/TaskCentre możemy bez klikania przesyłać zamówienia z Amazon = automatycznie pojawiają się nam zamówienia z Amazon w Subiekt GT. A sprzedajemy w tej chwili na rynku angielskim – Amazon.co.uk i niemieckim – Amazon.de. I myślimy o kolejnych. Wyeliminowaliśmy koszty przepisywania zamówień do Subiekta do zera. Produkujemy sprzedawane towary, więc gdy wpada automatycznie zamówienie do Subiekta BPA Platform/TaskCentre od razu informuje nas o tym, że towar jest zarezerwowany, jak dokonana jest płatność, czy możemy wysyłać do Klienta, czy musimy towar skompletować na magazyn. BPA Platform/TaskCentre również automatyzuje nam wysyłkę do Klienta przez UPS.”

Więcej możliwości wzrostu sprzedaży przez internet

Dynamika rynku e-commerce na całym świecie i także coraz mocniej w Polsce, pokazuje, że następuje przesunięcie obszaru sprzedaży na internet. Nowe rynki, bazy Klientów, a także możliwość szybkiego wyróżnienia oferty, powoduje że firmy coraz częściej i odważniej inwestują w narzędzia do handlu elektronicznego.

Dużą popularnością cieszą się integracje e-commerce z posiadanymi rozwiązaniami ERP. Zmieniający się moment sprzedaży, zmieniające się nawyki zakupowe Klientów, wpływają znacząco na budowanie przewagi konkurencyjnej w jak najskuteczniejszej automatyzacji procesów zamawiania, sprzedaży i dostawy towarów.

Połączenie za pomocą BPA Platform/TaskCentre platform e-commerce takich jak: Amazon, ebay, Magento, PrestaShop, WellCommerce, shoper.pl, SellSmart,… z systemami takimi jak: Subiekt GT/nexo, SAP Business One, Sage, Comarch (Optima, CDN XL, Altum), WF-MAG, Vendo ERP lub Microsoft Dynamics (AX, NAV, CRM),… łatwo i skutecznie zmniejsza koszty wymiany informacji, eliminuje błędy ludzkie, obniża koszty związane ze zmianami w systemach dziedzinowych, a przede wszystkim rzeczywiście informacje trafiają automatycznie i natychmiast w miejsce docelowe.

Zapraszamy do kontaktu!

Leave a Comment