Integracja shoplo.com z systemami ERP

Integracja shoplo.com z systemami ERP

Integracja shoplo.com z systemami ERP stała się pożądanym elementem w ułatwieniu sprzedaży internetowej, szczególnie gdy rośnie dynamicznie liczba zamówień.

Platforma eCommerce shoplo.com to jedna z najprostszych w obsłudze platform do obsługi sprzedaży online. Zaawansowane funkcje są dostępne dla Klientów w łatwy sposób, aby maksymalnie uprościć start ze sprzedażą przez internet.

Automatyczne pobieranie zamówień

Gdy zamówienie pojawi się na sklepie, z określonym statusem, (np. nowy) integracja shoplo.com, automatycznie pobierze zamówienie i przekaże do systemu ERP (np. Subiekt GT, Comarch ERP Optima, NAViREO, SAP, MS Dynamics, Sage, etc…).

integracja shoplo.com

Integracja shoplo.com utworzy w systemie ERP dokument zamówienia. Na zamówieniu będą produkty, ich ilości, ceny oraz usługa kurierska. Dodatkowo będą uwagi i informacje o płatności. Integracja shoplo.com doda również kartotekę Kontrahenta,

  • jeżeli nie ma utworzy nową,
  • jeżeli istnieje sprawdzi jakie dane się zmieniły i czy ją zaktualizować.

Taki dokument możemy łatwo przetworzyć do dokumentu magazynowego WZ, albo odrazu do dokumentu sprzedaży, jak faktura lub paragon.

Integracja shoplo.com. Jak się to robi?

Przygotowanie

Pierwszym krokiem w procesie integracja shoplo.com jest połączenie z API sklepu. Aby tego dokonać możesz skontaktować się z nami, abyśmy udostępnili aplikację w shoplo.com, która umożliwi komunikację z API.

Automatyczne przetwarzanie zamówień

Następnie zdefiniowane połączenie wywołujemy, aby pobrać zamówienia. Określamy parametry wywołania za pomocą udostępnionych metod API shoplo.com. Na potrzeby prezentacji, korzystam z 7 parametrów, pokazanych poniżej. A jeden z nich ma pokazaną wartość. Wartość ta może być stała lub może być zmienną dynamiczną.

integracja shoplo.com

Po pobraniu zapisuję dane, ale również sprawdzam czy pobrałem wszystkie zamówienia, czy zostały jeszcze do pobrania. Korzystam przy tym z pętli, której warunek określa mi czy pobierać kolejne zamówienia, czy już pobrałem komplet.

integracja shoplo.com

Integracja shoplo.com przekaże dane, które możemy zmapować metodą przeciągnij-i-upuść odpowiednio na obiekt zamówienie, na jego pola w naszym ERP, na przykład w ten sposób:

integracja shoplo.com

Pozostaje już zapisać dane do miejsca docelowego. W przykładzie poniżej korzystam bezpośrednio z procedury składowanej, ale może być to obiekt .COM lub .NET, który przekaże dane odpowiednio do wskazanego obiektu ERP.

integracja shoplo.com

Potwierdzenie pobrania zamówienia

Finalnym elementem jest przekazanie do sklepu statusu, np. pobrany do pakowania.

integracja shoplo.com

Zmiana statusu może być sprzężona z wysłaniem wiadomości do Klienta końcowego, co sprawia, że integracja shoplo.com zmniejsza zaangażowanie pracownika w procesie przetwarzania zamówień do niezbędnego minimum.

Zakończenie procesu

integracja shoplo.com

Po wystawieniu dokumentu sprzedaży, spakowaniu czy wysyłce = moment jest do wyboru = integracja shoplo.com, przekaże status zamknięcia do sklepu shoplo.com (np. wysłane) oraz numer listu przewozowego i adres śledzenia paczki.

Podsumowanie

Jak widzicie, integracja shoplo.com nie jest taka trudna. Wystarczy poświęcić chwilę czasu na przemyślenie procesu biznesowego, który ma usprawnić działanie firmy = i przede wszystkim pozwolić na zwiększenie liczby obsługiwanych zamówień przy tym samym zespole pracowników. Lepiej niż ja widzisz pewnie wymierną korzyść.

Po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu.

Leave a Comment